Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / W mediach o naszym projekcie

W mediach o naszym projekcie

O finansach dla szkół

Prowadząca zajęcia na tle prezentacji

Wydział Ekonomii i Zarządzania PO realizuje z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej projekt „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP. Edycja II.”
Celem projektu jest poszerzenie wśród uczniów klas 7 i 8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy ekonomicznej, w szczególności w obszarze finansów osobistych, oraz popularyzacja wiedzy z obszaru zarządzania własnymi pieniędzmi, oszczędzania i inwestowania, a także z zakresu przedsiębiorczości i kariery zawodowej.

Czytaj więcej… 

Serdecznie zachęcamy do posłuchania, co na temat naszego projektu edukacyjnego pn. ”Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP – Edycja II” realizowanego wspólnie przez #WEiZPO wraz z Narodowym Bankiem Polskim w radiu Doxa mówiła kierownik projektu Pani dr Katarzyna Łukaniszyn-Domaszewska.
Jesteśmy przekonani, że uczniowie dzięki udziałowi w projekcie zdobywają sporą dawkę wiedzy ekonomicznej, ale również pakiet nowych doświadczeń m.in. poprzez udział w debacie czy tworzenie pomysłów na własny biznes.
Natomiast nauczyciele, którzy otrzymali od nas pakiety dydaktyczne mają w rękach narzędzie, które posłuży do dalszego zgłębiania i rozwijania zainteresowań ich podopiecznych.

A kto wie….

Może to dopiero początek drogi tych młodych ludzi z ekonomią i finansami i kiedyś będą zgłębiać wiedzę na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
Do zobaczenia!

https://doxa.fm/audycja/12-04-2022-projekt-uczelnie-szkolom-o-finansach-z-nbp/