Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / Studio Emiter

Studio podcastowe "Emiter"

Studio Emiter powstało na solidnym fundamencie Studenckiego Radia Emiter, które swoją historią sięga końca lat 60 ubiegłego wieku.

Zwykło się mówić coś się kończy, coś zaczyna, tak jest również tym razem – idzie NOWE!!!
Teraz EMITER to solidnie wyposażone studio podcastowe/nagraniowe. To tutaj zamierzamy realizować spotkania z ciekawymi ludźmi zarówno z uczelni jak i otoczenia. Niektóre zajęcia prowadzone na Wydziale Ekonomii i Zarządzania przeniosą się również do tej przestrzeni – już zazdrościmy studentom.

Studio mieści się na drugim piętrze budynku Centrum Nauka Biznes przy ul. Waryńskiego 4
w Opolu.
Studio podcastowe to obecnie dwa pomieszczenia nagraniowe o powierzchni 19 oraz 28 m2.
W każdym z nich zamontowane są 4 kamery 1080p oraz 52-calowy telewizor, do którego można podłączyć komputer przenośmy (HDMI). Pomieszczenia wyposażone są w wysokiej klasy mikrofony (Shure SM7b oraz Audiotechnika AT2020). Łącznie w każdym pomieszczeniu jest
5 źródeł wideo i tyle samo jest możliwości podłączenia audio (XLR). Dodatkowo można podłączyć bezprzewodowe mikrofony krawatowe oraz nagłowne. Wszystko wspomagane jest dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, opartym o lampy led.

Sercem studia jest reżyserka o powierzchni 6m2 wyposażona w dwa okna realizatorskie, które pozwalają na bieżąco nadzorować wydarzenia w każdym z pomieszczeń studyjnych. Wyposażenie multimedialne to nowoczesny 8 kanałowy mikser wideo (Atem Mini Etreme ISO – rozdzielczość 1080p do 60FPS, możliwość rejestracji surowego materiału z każdego źródła wideo) umożlwiający pokazywanie do 5 źródeł wideo jednocześnie oraz profesjonalny cyfrowy mikser audio (PreSonus StudioLive 24.4.2), pozwalający na rejestrowanie do 24 osobnych ścieżek audio. Dodatkowy osprzęt to odsłuchy bezprzewodowe umożliwiające bieżące komunikowanie się
z reżyserką. Całość pozwala na rejestrowanie materiału w wysokiej jakości audio – wideo.
Ze Studia Emiter można transmitować materiał w wysokiej rozdzielczości (1080P 60fps, bitrate
do 50mbit) na różne platformy wideo, np. Youtube, Facebook, Twitch, Instagram itp.

Na wyposażeniu studia znajduje się również sprzęt przenośmy umożliwiający realizację nagrań, jak również transmisji we wszystkich lokalizacjach Politechniki Opolskiej oraz innych (z dostępem do Internetu) w oparciu o 4 źródła wideo (Atem Mini Pro, 4 kamery FHD, 40m światłowodowe przewody HDMI) oraz 4 źródła audio (mikrofony przewodowe, bezprzewodowe – nagłowne, ręczne, krawatowe).

Wszystkich, którzy już chcą zobaczyć jak prezentuje się Studio Emiter, zapraszamy na wirtualną wycieczkę.

Pomysłodawcą oraz opiekunem studia jest Krzysztof Kasza z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, pełnomocnik rektora ds. multimediów:

Zapraszamy pracowników oraz studentów naszej Uczelni
do realizowania multimedialnych projektów