Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / ,,Giganci finansów osobistych” – etap szkolny

,,Giganci finansów osobistych”

12 kwietnia 2022 r. odbyły się finałowe rozgrywki quizu finansowego ,,Giganci finansów osobistych” organizowanego przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach projektu edukacyjnego pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II” .
Finał stanowił etap międzyszkolny i był drugim etapem naszej zabawy, będącej jednocześnie świetną formą powtórki wiedzy ekonomicznej!

W finale (etapie międzyszkolnym quziu) wzięło udział 26 uczniów, którzy zostali laureatami I etapu szkolnego. Byli to uczniowie z następujących szkół:

  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Oleśnie;
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku;
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Opolu;
  • PSP im. Jana Pawła II w Tułowicach;
  • PSP w Zawadzkiem;
  • PSP 8 w Opolu;
  • PSP w Domecku.

Quiz składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Istotne było nie tylko zaznaczenie poprawnej odpowiedzi, ale również wskazanie jej w jak najkrótszym czasie. Quiz miał charakter interaktywny i został przeprowadzony online za pomocą platformy internetowej Quizizz w czasie rzeczywistym w kontakcie z prowadzącą mgr Sabiną Klosa.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a wiedza uczestników ogromna. Ostatecznie zwycięzcą została uczennica z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Oleśnie, która od samego początku objęła prowadzenie i do końca utrzymała pozycję lidera. Brawo!!!
Miejsce drugie zajęła uczennica z PSP im. Jana Pawła II w Tułowicach, a miejsce 3 – uczeń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i chęć sprawdzenia swojej wiedzy,
a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje!
Dziękujemy także nauczycielom za zachęcenie swoich podopiecznych do tej aktywności oraz umożliwienie uczniom udziału w quizie.

Infografika - Zakończył się etap szkolny interaktywnego quizu finansowego ,,Giganci finansów osobistych” organizowanego przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej wraz z Narodowy Bank Polski w ramach projektu edukacyjnego pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II”

Zakończył się etap szkolny interaktywnego quizu finansowego ,,Giganci finansów osobistych” organizowanego przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach projektu edukacyjnego pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II” .
W dniach 14 – 15.03.2022 r. do I etapu quizu przystąpili uczniowie z 9 szkół biorących udział w projekcie (łącznie 135 uczniów), którzy odpowiadając na 25 pytań walczyli o wejście do II etapu konkursu.
W zabawie liczyła się nie tylko poprawna odpowiedź, ale również czas odpowiedzi.
Brawa należą się wszystkim uczestnikom za chęć sprawdzenia, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje
Laureaci etapu szkolnego – łącznie 40 uczniów – zostali zakwalifikowani do II etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 12.04.2022 r. (wtorek) o godz. 10.00.
Szczegóły zakończonego etapu, w tym lista zakwalifikowanych uczniów oraz link do II etapu, zostały przesłane nauczycielom z poszczególnych szkół.
II Etap – międzyszkolny – zostanie przeprowadzony online, a jego zasady będą podobne do zasad obowiązujących w quizie na etapie szkolnym.
Quiz będzie miał charakter interaktywny i zostanie przeprowadzony za pomocą platformy internetowej Quizizz.
Zasadniczą różnicą będzie jednak fakt, że quiz zostanie przeprowadzony online w czasie rzeczywistym w kontakcie z prowadzącym quiz.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy oraz poszerzania i utrwalania swojej wiedzy
z zakresu finansów

,,Giganci finansów osobistych” - etap szkolny - Grafika informująca o konkursie

W dniach 14 – 15.03.2022 r. w ramach projektu edukacyjnego organizowanego przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej z Narodowym Bankiem Polskim pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II.” odbędzie się interaktywny quiz finansowy ,,Giganci finansów osobistych” (etap szkolny).

Uczniowie biorą udział w quizie indywidualnie i mogą do niego dołączyć za pomocą linku lub kodu liczbowego przesłanego wcześniej do nauczycieli szkół biorących udział w projekcie .

Quiz będzie składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru. Istotne jest nie tylko zaznaczenie poprawnej odpowiedzi, ale również wskazanie jej w jak najkrótszym czasie.Każdy uczeń może wziąć udział w quizie tylko 1 raz.

Laureaci etapu szkolnego (uczniowie z najwyższymi wynikami punktowymi uzyskanymi w quizie) zostaną zakwalifikowani do II etapu międzyszkolnego, w którym do zdobycia będą ciekawe nagrody.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Wasz udział i dobrą zabawę!