Politechnika Dziecięca z TVP3 na Wydziale Ekonomii i Zarządzania

Naukowcy z Wydziału Ekonomii i Zarządzania przygotowali ciekawe zajęcia z wiedzy ekonomicznej dla naszych najmłodszych słuchaczy. Młodzi słuchacze Dziecięcej Politechniki Opolskiej, w towarzystwie nauczycieli z Wydziału Ekonomii i Zarządzania poznali sposoby oszczędzania oraz gospodarowania budżetem domowym.
Ciekawe wykłady, ćwiczenia, quizy poprowadziły dr Katarzyna Łukaniszyn-Domaszewska, dr Agnieszka Janeta oraz mgr Sabina Klosa.
Pani dr Katarzyna Łukaniszyn-Domaszewska wprowadziła młodych słuchaczy w tematykę związaną z oszczędzaniem. Dzieci za pomocą metody burzy mózgów utworzyły mapę skojarzeń do słowa OSZCZĘDZANIE oraz podzieliły się refleksją jak, po co i gdzie oszczędzamy.
Z kolei Pani dr Agnieszka Janeta precyzyjnie zapoznała uczestników z istotą budżetu domowego. Zadanie polegało na właściwym przyporządkowaniu poszczególnych pozycji do dochodów bądź wydatków, a następnie ich zsumowanie za pomocą kalkulatorów. Zatem dobry plan to podstawa. Dowiedzieliśmy się jakie możliwe działania dostrzegają dzieci w zakresie równoważenia budżetu.

Na koniec Pani mgr Sabina Klosa jako prowadząca quiz z wiedzy ekonomicznej sprawdziła zdobytą w trakcie zajęć wiedzę słuchaczy. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, spostrzegawczością, a zarazem chęcią rywalizacji.
Zapraszamy do obejrzenia programu Politechnika Dziecięca: Wydział Ekonomii i Zarządzania:

Drodzy #WEiZPOstudenci oraz #WEiZPOpracownicy informujemy, iż JM Rektor Politechniki Opolskiej wydał komunikat dotyczący 𝗼𝗯𝗼𝘄𝗶𝗮̨𝘇𝗸𝘂