Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / Poligeniusze WEiZPO

Poligeniusze WEIZPO

Banner promujący Poligeniusze WEIZPO

26.04.2022 r. o godz. 11:00 w Centrum Nauka Biznes przy ul. Waryńskiego 4 w Opolu zapraszamy wszystkich studentów Politechniki Opolskiej jak również studentów innych uczelni na interesujące i ciekawe rozmowy z absolwentami Politechniki Opolskiej. Zobacz dokąd dotarli i jak kształtowali swoje kariery. Zaproszeni Goście będą opowiadać o swojej historii, którą zapoczątkowali studiami na Politechnice Opolskiej. Moderatorem spotkania będzie dr inż. Piotr Bębenek. Będzie o karierach i o tym gdzie doszli i jak oceniają to z własnej perspektywy. Poniżej sylwetki wszystkich zaproszonych gości. Inicjatywa powstała podczas zajęć ze studentami z zarządzania projektami na naszym wydziale. Praca nad projektem zaliczeniowym przerodziła się w faktyczną inicjatywę, którą studenci zrealizowali później w praktyce. „Poligeniusze” stali się stałą pozycją w naszym kalendarzu.
Organizatorem jest Koło Naukowe Współpraca i Rozwój Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

Tomasz Lisiński – mgr inż. absolwent Politechniki Opolskiej. Ukończył kierunek Zarządzanie i Marketing na Wydziale Zarządzanie Inżynierii Produkcji. Od urodzenia związany z Opolem. Od dziecka związany też z opolskim sportem, przez lata jako zawodnik głównie piłkarz Odry Opole, a następnie aż do dzisiaj w obszarze zarządzania w sporcie. Po studiach wyjechał aby grać w piłkę nożną i pracować w Szkocji, a po powrocie swoją ścieżkę kariery zawodowej rozpoczął w Urzędzie Miasta Opola pełniąc funkcję koordynatora ds. EURO 2012. Zajmował się m.in. przygotowaniami miasta Opola do budowy piłkarskiej infrastruktury sportowej, a szczególnie bazy treningowej, która powstała w 2010 roku i do dzisiaj służy głównie opolskiej Odrze. W UM Opola pełnił również funkcję naczelnika Wydziału Sportu, gdzie współpracował z wieloma klubami i sportowcami, wspomagając ich w dążeniu do osiągnięcia wysokich wyników sportowych. W 2019 roku został powołany na funkcję Prezesa Zarządu nowopowstałej spółki OKS ODRA OPOLE S.A., w której pracuje do dzisiaj. Obecnie pracuje również w zespole zajmującym się budową nowego stadionu piłkarskiego w Opolu, a także w sierpnie 2021 r. został Członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Gosia Sacała” – youtuberka, artystka i osoba biznesu. Absolwentka Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Na co dzień prowadzi swoich uczniów na zajęciach indywidualnych śpiewu, na kursach online i warsztatach oraz tworzy filmy na swój kanał na YouTube – Gosia Sacała Trener Głosu. Jest z wykształcenia pedagogiem-muzykiem oraz przedsiębiorą i łączy oba te obszary zainteresowań tworząc wyjątkowe oferty edukacyjne, z których korzystają tysiące ludzi. W niecałe dwa lata zbudowała na YouTube opinię eksperta w dziedzinie techniki śpiewu, została doceniona przez wielu popularnych polskich artystów za jej obiektywne i rzeczowe analizy (Justyna Steczkowska, Ralph Kaminski, Mery Spolsky) oraz stworzyła prawie 20-tysięczną społeczność edukacyjną na FB. Jej markę osobistą reprezentuje dzisiaj aż 14 osób w jej zdalnym zespole, a jej biznes można nazwać bardzo współczesnym biznesem online opartym o content marketing w social media.

Justyna Albrecht – Linergistka specjalizująca się w makijażu permanentnym, makijażach okolicznościowych, medycynie estetycznej. Od kilku lat jest ona właścicielką 2 salonów kosmetycznych – znajdujących się we Wrocławiu oraz rodzinnym mieście Kędzierzynie-Koźlu, w których wykonywane są powyżej przedstawione poczynania. Sukcesywnie stara się rozwijać swoją markę, poprzez zdobywanie coraz to nowych kwalifikacji oraz rozbudowę marketingu w mediach społecznościowych. Posługując się doświadczeniem nabytym przez te owocne lata pracy wykonuje także szkolenia w zakresie makijażu permanentnego. Pracuje pod szyldem Make Up Style Justyna Albrecht. Karierę zaczynała ona edukując się w szkole policealnej, znanej z dziedziny kosmetologii, następnie zaliczając szereg szkoleń by wykonywać swój zawód w pełni profesjonalnie, który jest także jej pasją na co dzień. Jako iż jest absolwentką Politechniki Opolskiej na kierunku zarządzania oraz Ekonomii w specjalności Ekonomia menedżerska zaowocowało to epizodem zawodowym, między innymi na stanowisku Asystentki dyrektora Banku ING w Opolu.