Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom​ – II edycja

Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom

Zatrudniasz cudzoziemców? Zgłoś się!
Rusza II edycja konkursu „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”. Do udziału w nim zapraszamy firmy, które zatrudniają obcokrajowców. Jego celem jest docenienie tych pracodawców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację.
Konkurs przeznaczony jest dla firm, które: prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie, mają zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego, zatrudniają co najmniej 3 cudzoziemców w sposób bezpośredni lub poprzez agencję pośrednictwa pracy (bez względu na formę zatrudnienia), w ciągu ostatnich 2 lat nie byli karani w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi (dot. legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz przestrzegania przepisów prawa pracy). Dopuszcza się udział w konkursie agencji pracy, jeśli bezpośrednio zatrudniają cudzoziemców, to znaczy są tzw. pracodawcami użytkownikami.
Żeby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: Zgłoszenia przyjmowane są od 19 kwietnia 2022 r. do 15 czerwca 2022 r.
Nagrodą dla Laureatów konkursu będzie tytuł „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”.
Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej we współpracy z opolską lożą Business Centre Club, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz Marszałek Województwa Opolskiego.
W realizacji tej edycji konkursu wspiera nas także dr Jolanta Maj z Politechniki Wrocławskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku w prace związane z realizacją konkursu włączeni zostali nasi studenci uczestniczący w zajęciach z Marketingu personalnego oraz członkowie koła naukowego WiR.

Link do formularza zgłoszeniowego

Pliki do pobrania:

Logo WEIZPO
Logo BCC
Logo OCRG
Logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu
Logo Marszałka
Logo PIP w Opolu