Gdzie jesteś: Strona główna / Debata – Za i przeciw oszczędzaniu

Debata - Za i przeciw oszczędzaniu

Dnia 29.03.2022 r. na Wydziale Ekonomii Zarządzania Politechniki Opolskiej w ramach projektu edukacyjnego „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP – Edycja II” odbyła się debata: Za i przeciw oszczędzaniu.
W debacie udział wzięło w sumie 64 uczniów ze szkół województwa opolskiego, w tym Zespół Szkół z Wołczyna, LO nr z Opola, Technikum Branżowe z Opola.
W gronie ekspertów zasiadły trzy specjalistki z dziedziny finansów:

• Pani dr inż. arch. Urszula Romaniuk – Adiunkt Politechniki Opolskiej. Praktyk z olbrzymim doświadczeniem zawodowym zdobytym podczas wieloletniej pracy orzecznika podatkowego w jednostkach administracji skarbowej.
  • Pani mgr Magdalena Ebisch-Stenzel – Dyrektor Finansowy firmy SELT SP. z o.o.
  • Pani mgr Małgorzata Brożonowicz – Dyrektor Finansowy Politechniki Opolskiej.

Moderatorem debaty był dr inż. Piotr Bębenek – pracownik Wydziału Ekonomii i Zarządzania PO, biznesman, szkolący młodzież z zakresu inwestowania oraz studentów w technikach kreatywnego myślenia.
Debatę otworzyła pani dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień – Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej – witając gości i życząc owocnej dyskusji.
Ożywiona dyskusja dotyczyła jak w nazwie – oszczędzania! Uczestnicy dyskutowali m.in. o świadomości finansowej, o tym skąd czerpać wiedzę o finansach, a także kiedy zacząć i w jaki sposób dbać o finansową przyszłość.

Debata - Za i przeciw oszczędzaniu

• Po co ludzie oszczędzają?
  • Czy posiadanie oszczędności ma sens?
  • Jak bezpiecznie oszczędzać pieniądze?
  • Jak zabezpieczyć posiadane oszczędności?
  • Co wpływa na wysokość naszych oszczędności?

Zagadnienia te dyskutowane będą przez naszych ekspertów ze środowiska naukowego i biznesowego podczas Debaty „Za i przeciw oszczędzaniu” w ramach projektu edukacyjnego: Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II.

Debata odbędzie się dnia 29 marca 2022 r. o g. 12.00 w budynku CeNaBiz przy ulicy  Waryńskiego 4 w Opolu.

Chęć udziału w Debacie należy zgłaszać do 25 marca 2022 r. na adres: j.gronek@po.edu.pl

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Infografika - Za i przeciw oszczędzaniu