Wydział Ekonomii i Zarządzania
Politechnika Opolska
Gdzie jesteś: Strona główna / Akademickie Pogawędki o Sukcesie

Akademickie Pogawędki o Sukcesie

Zapraszamy na cykl inspirujących podcastów z absolwentami Politechniki Opolskiej, z którymi o pracy, życiu, karierze i o tym, jak ważną rolę spełniła nasza Uczelnia w ich drodze do sukcesu, rozmawia Piotr Wójtowicz.

#Podcast1: Akademickie pogawędki o sukcesie
z Piotrem Mertą – Dyrektorem Zarządzającym w Opolskim Centrum Logistycznym Sp. z o.o.
#Podcast2: Akademickie pogawędki o sukcesie
z Małgorzatą Adamską – Współwłaścicielką marki Biotika oraz Biotika concept store
#Podcast3: Akademickie pogawędki o sukcesie
z Gosią Sacałą – Trenerką głosu, muzykiem, youtuberką
#Podcast4: Akademickie pogawędki o sukcesie
z Ewą Brych-Nagabą – Współwłaścicielką firmy Nagaba, producentem obuwia, również dla skoczków narciarskich
#Podcast5: Akademickie pogawędki o sukcesie
z Damianem Szamperą – Członkiem Zarządu spółki Paul Schockemöhle Logistics Polska Sp. z o.o.
Wszystkie podcasty znajdziecie na kanale YouTube Centrum Nauka Biznes Wydziału Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej na naszym kanale YouTube

#Podcast1: Akademickie Pogawędki o Sukcesie z Piotrem Mertą

 
W pierwszym odcinku o swoich doświadczeniach opowiada Piotr Merta, który w ramach programu Erasmus studiował Business Management na University of the Highlands and Islands Inverness College w Wielkiej Brytanii i to wydarzenie szczególnie ceni w swoim studenckim życiorysie.
Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Miasta Opola, gdzie później objął stanowisko naczelnika Biura Obsługi Inwestorów. Odpowiadał za promocję gospodarczą Opola zarówno w kraju, jak i za granicą, sprzedaż i promocję terenów inwestycyjnych, a także obsługę inwestorów oraz prowadzenie projektów inwestycyjnych ─ również z branży nieruchomości komercyjnych ─ na każdym etapie ich realizacji.
Następnie pracował jako Business Development Senior Manager w Panattoni Europe – Panattoni Europe jest europejską filią jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowej założonego w USA w 1986 roku. W Panattoni odpowiedzialny był za pozyskiwanie, a także obsługę nowych projektów produkcyjnych typu Built-to-Suit (w tym magazynowych) oraz dopasowanie usług Panattoni Europe do wymagań potencjalnych klientów.
Po powrocie do rodzinnego Opola (cały czas podkreśla, że to jego kochane miasto) objął funkcję dyrektora zarządzającego w Opolskim Centrum Logistycznym, gdzie zarządza nieruchomościami spółki w Opolu.

#Podcast2: Akademickie Pogawędki o Sukcesie z Małgorzatą Adamską

Małgorzata Adamska jest kolejnym gościem podcastu „Akademickie pogawędki o sukcesie” – cyklu rozmów z absolwentami Politechniki Opolskiej, którzy opowiadają o pracy, życiu, karierze i o tym, jak ważną rolę spełniła nasza Uczelnia w ich drodze do sukcesu.
Marketingowiec z zacięciem psychologicznym, wieloletni pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a także zastępca Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, która stabilną posadę w urzędzie porzuciła na rzecz rozwoju swojego biznesu.
Współwłaścicielka marki Biotika oraz Biotika concept store – opolskiej manufaktury, która specjalizuje się m.in. w ręcznej produkcji świec, wosków do kominków przygotowywanych na bazie ekologicznego wosku sojowego i pszczelego, niebielonych knotów bawełnianych oraz naturalnych olejków eterycznych.
Z zamiłowania również instruktorka fitness, fotografka zafascynowana tematem psychologii szczęścia.

#Podcast3: Akademickie Pogawędki o Sukcesie z Gosią Sacałą

Gosia Sacała jest kolejnym gościem podcastu „Akademickie pogawędki o sukcesie” – cyklu rozmów z absolwentami Politechniki Opolskiej, którzy opowiadają o pracy, życiu, karierze i o tym, jak ważną rolę spełniła nasza Uczelnia w ich drodze do sukcesu.
Youtuberka, muzyk, artist-performer, songwriter, pedagog, trenerka głosu, przedsiębiorca.
Na co dzień prowadzi ponad 30 uczniów na zajęciach indywidualnych, śpiewa w zespołach, prowadzi warsztaty i chóry oraz inspiruje ponad 100 tys. subskrybentów online.
Jej charyzma, zdolność inspirowania i łatwość kontaktu z ludźmi sprawiają, że nawet ci, którzy ze śpiewaniem nie mają nic wspólnego, słuchają z zafascynowaniem i nabierają wiary, że też mogą.
W niecałe dwa lata zbudowała na YouTube opinię eksperta w dziedzinie techniki śpiewu, została doceniona przez wielu popularnych polskich artystów za jej obiektywne i rzeczowe analizy (Ralph Kaminski, Mery Spolsky, Marcin Maciejczak) oraz stworzyła prawie 20-tysięczną społeczność edukacyjną na FB.
Nadal związana z naszą uczelnią – śpiewa w Akademickim Chórze Politechniki Opolskiej.
Zadanie dotowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.

#Podcast4: Akademickie Pogawędki o Sukcesie z Ewą Brych-Nagabą

Ewa Brych-Nagaba jest kolejnym gościem podcastu „Akademickie pogawędki o sukcesie” – cyklu rozmów z absolwentami Politechniki Opolskiej, którzy opowiadają o pracy, życiu, karierze i o tym, jak ważną rolę spełniła nasza Uczelnia w ich drodze do sukcesu.
Swoje życie zawodowe i uczuciowe związała z butami. Od 2005 r. prowadzi, wraz z mężem, rodzinną firmę „Nagaba” produkującą obuwie dla różnych segmentów rynku. Marka Evenement czy Shark od lat mają swoich wiernych fanów, nie tylko na rynku krajowym. Firma skutecznie bowiem rozwija swoją działalność na rynku europejskim, jak i amerykańskim, na którym zdobywa uznanie ekologiczną marką VEGAN.
Wiele osób kojarzy markę NAGABA ze skokami narciarskimi. Innowacyjność i otwartość na wyzwania, cechujące naszą absolwentkę i jej współpracowników, były kluczowymi fundamentami współpracy nawiązanej przez firmę z polską kadrą skoczków narciarskich. Marka „NAGABA Keep On Flyin” to dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a dobry zespół osiąga zamierzone cele!
Dba nie tylko o najwyższą jakość produktów, ale i jakość życia oraz dobrostan pracowników, ponieważ docenia ich aktywny udział w kreowaniu marki „Nagaba”.
Najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy, kiedy biega. Przypadek?

#Podcast5: Akademickie Pogawędki o Sukcesie z Damianem Szamperą

Zapraszamy na rozmowę z Damianem Szamperą, kolejnym gościem podcastu „Akademickie pogawędki o sukcesie”, czyli cyklu rozmów z absolwentami Politechniki Opolskiej, którzy opowiadają o pracy, życiu, karierze i o tym, jak ważną rolę spełniła nasza Uczelnia w ich drodze do sukcesu.
Damian Szampera jeszcze jako student pracował w firmie transportowo-spedycyjnej w Opolu,
natomiast po studiach rozpoczął pracę w firmie z kapitałem niemieckim, gdzie awansował na dyrektora oddziału. Obecnie członek zarządu Paul Schockemöhle Logistics Polska sp. z o.o.
Jaki jest jego klucz do sukcesu? Posłuchajcie podcastu.

Zadanie dotowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.